טבילה במקווה ערב לפני החופה

עוד צעד לחתונה טבילה במקווה ערב לפני החופה
 
כל כלה יודעת שהדרך לחופה עוברת גם במקווה, אחרי שסיימת לארגן את החתונה, מדדת את השמלה, השירים כבר מוכנים וכך גם מצב הרוח, שנייה לפני הכניסה לחופה נשאר לך לעשות עוד דבר קטן אך חשוב.
 
על פי המסורת היהודית על כל אישה לטבול במקווה לפני חתונתה, נכון שלא כולן מסכימות עם זה, נכון שלא כולם רוצות לעשות את זה אבל זה חלק מהמסורת, זה דורש מכם זמן מועט ויעניק לכם תחושה טובה לתחילת הדרך החדשה.
 
בפורטל גן ואולם, מדריך החתונות המוביל בארץ, הכנו עבורך מדריך קצר לטבילה במקווה:
 
הטבילה מתבצעת לפני החתונה, בדרך כלל ערב לפני, במקרה והמחזור החודשי שלך מגיע סמוך לטבילה, תוכלי לטבול גם כמה ימים קודם, שעות הטבילה הם כל יום אחרי שקיעת השמש.
 
במקווה תמצאי מקווה מים, בריכה בגודל של שני מטרים, אל תיבהלי, המקוואות בארץ במצב נהדר ורובם נקיים ומסודרים יותר מהרבה מהבריכות הגדולות בארץ.
 
לאחר ההגעה עליך לשלם סכום סמלי עבור השימוש במקווה, תוכלי להתארגן בחדר פרטי ולקבל תדרוך קצר מפי הבלנית {רבנית המקווה} לאחר מכן תיגשי אל הבריכה ותטבלי את עצמך במים כאשר ידייך פרוסות לצדדים וכך תעשי מספר פעמים.
 
לפני הטבילה יש להוריד מהגוף תכשיטים, להתנקות בצורה יסודית ובעצם כך את טובלת את גופך בדיוק כפי שיצאת מרחם אימך.
 
אם תרצי תוכלי להביא עמך מלוות, אם מצד משפחתו של בין זוגך יש נשים הרוצות ולהצטרף ואת חשה לא בנוח שהם יצפו בך, תוכלי להגיד לבלנית בצד שתאסור עליהם את הכניסה.
 
מה מומלץ לקחת איתך למקווה:
כסף עבור שימוש במקום {עשרות שקלים},מגבת, נעלי בית או סנדלים, סבון רחצה, שמפו לשיער, חלוק רחצה, מברשת שיער, קיסמי אוזניים, אציטון ובגדים להחלפה.
 
למרות שתוכלי לקבל מגבת וכלי רחצה במקווה, בוודאי תעדיפי להשתמש בציוד פרטי משלך, לאחר הטבילה קחי מהבלנית אישור כתוב שאכן טבלת במקווה, ייתכן שהרב המחתן ירצה לראות אישור כזה לפני החופה.
 
ולסיכום בנות: זה לא כל כך נורא, זה אפילו ייתן לכן תחושה טובה, זה לא ארוך, המקוואות נקיות ומסודרות ואפשר ללכת עם חברות ומלוות, שיהיה בהצלחה.
 
פורטל גן ואולם- המקום בו מקבלים את כל המידע לארגון אירוע מוצלח.
צרו איתנו קשר
מתחתנים ? נשמח לעזור