חתונה עם ההורים

מתחתנים עם ההורים איך משתפים את ההורים בחתונה בלי מריבות?
 
ההתרגשות גדולה, הוא הציע ואת הסכמת, עכשיו אפשר לתכנן את האירוע שחלמתם עליו במשך שנים, הגיע הזמן אתם מתחתנים!
 
רגע, מה עם ההורים? נושא רגיש, כולם יודעים שההורים אוהבים לקחת חלק פעיל בחתונה, אם לא פעיל אז לפחות עבודה התנדבותית ואם לא זה, לפחות עבודת ייעוץ, ולא רק ההורים! כל שכן, דוד, חבר, כולם אוהבים לייעץ, במקום ראשון בתחרות הייעוץ בעולם נמצאת מדינת ישראל ותושביה.
 
ומעט ברצינות, יש הורים שאוהבים לעזור מעט {או להתערב, תלוי את מי שואלים} ויש כאלה שאוהבים להיות מעורבים בכל פרט, יש גם את ההורים שממש לא אכפת להם רק תשלחו הזמנה והם מגיעים, כאלה יש מעט, איך בכל זאת מתמודדים עם ההורים? בפורטל גן ואולם הכנו עבורכם את מדריך ההורים לחתונה.
 
אתם צריכים לזכור דבר חשוב, לא רק אתם מרגשים גם ההורים, לא כל יום הם מחתנים ילד, במיוחד אם מדובר בילד ראשון או בבן זקונים, הם רוצים להרגיש חלק מהאירוע, לכן ככל שתדאגו לשתף אותם אפילו בדברים שכבר החלטתם לגביהם, הם יניחו לכם ויקבלו את מנת הנחת הדרושה להם {דרושה ובצדק}.
 
עוד בעיה נפוצה היא מתח בין שני זוגות ההורים, מהצד של החתן ומהצד של הכלה, מי משלם יותר, מי עוזר יותר, למי יש יותר מוזמנים וכו', אתם יכולים לרכך את המתחים, לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים בארגון החתונה הפגישו את ההורים.
 
ארגנו פגישה אחת אצל הורי החתן ופגישה אצל הורי הכלה, בקשו מההורים שיגלו סבלנות ובשום אופן לא לשוחח על נושאים כספיים בפגישת ההיכרות! תשאירו את זה לשלב אחר, בכלל, כדאי שכל אחד מכם ישוחח בנפרד עם הוריו על מידת המעורבות הכלכלית שלהם באירוע.
 
את הפגישה הראשונה מומלץ לקיים ללא שאר בני המשפחה, דאגו להביא מתנה קטנה, לא משהו גדול מדי, שלא יתפרש כניסיון להשוויץ, ארוחת ערב עם קפה וקינוח ושיחות על נושאים שלא קשורים לחתונה, צרו אווירה נעימה, כאן הדבר מוטל עליכם, החתן והכלה.
 
לפני הפגישה הכינו את ההורים וספרו להם מעט על הצד השני, במה הם עוסקים, תחביבים, כיצד אתם מסתדרים איתם, אין טעם לספר דברים מביכים או שלילים, בנוסף ציינו לפניהם דברים שחשוב לדעת, מקרים משמחים שקרו לאחרונה או חלילה מקרי אבל, כך ההורים יהיו רגישים וידעו על מה לשוחח ויותר חשוב על מה לא לשוחח.
 
שבו יחד, אתם החתן והכלה, נסו לדמיין כיצד אתם רוצים שתיראה החתונה שלכם, ברגע שתגיעו להסכמה ביניכם השאר ילך טוב יותר, לאחר מכן כל אחד מכם ייפגש עם הוריו ויראה כיצד הם יכולים לסייע לכם בעלויות החתונה, גבשו תקציב וצאו לדרך.
 
במהלך בחירת המקום, האוכל, המוסיקה ושאר הדברים, נסו להתייעץ עם ההורים, ההחלטה תישאר שלכם אבל תנו להם תחושה של שיתוף, אמא קצת מעצבנת? אל תיקחי אותה לבחור שמלה אבל כן תיקחי אותה למדידה הראשונה ואלי גם השנייה, נסו לשלב את ההורים במקומות שההחלטות כבר התקבלו.
 
זכרו דבר נוסף, ההורים מכירים טוב יותר מכולם את בני המשפחה, הם יודעים איזה אירוע יתאים להם ואיזה לא, איזה אוכל כדאי להזמין ומה לא מתאים, אל תשכחו אתם לא חוגגים לבד, אתם מזמינים עוד מאות אנשים לחגוג אתכם.
 
לסיכום- העצה הטובה ביותר שתפו את ההורים לפני שהם "דורשים" להיות מעורבים, תנו להם להיות חלק מזה וגלו סבלנות, גם להם מדובר באירוע מרגש, אם בכל זאת יש מתחים ואתם מרגישים אי נוחות? שוחחו ביניכם בנעימות.
 
סבלנות והמון מצב רוח ויש לכם חתונה נהדרת.
 
יש לכם שאלות נוספות? צריכים עזרה בארגון החתונה? פורטל גן ואולם יעזור לכם להרכיב אירוע מושלם!
צרו איתנו קשר
מתחתנים ? נשמח לעזור