ביטול חתונה איך ולמה?

מדוע ברגע כל כך מאושר אנחנו עוסקים גם בדברים פחות אופטימיים? יש לכך כמה סיבות, פורטל גן ואולם מרכז בתוכו את מדריך החתונות הגדול בארץ ובתוך מאגר המידע הכנו עבורכם מאמר קצר על ביטול חתונה והסיבות המביאות אותנו להגיע לשם.
 
התהליך שקודם לחתונה מלחיץ מאוד, העלויות הגבוהות, מקורות המימון, המתחים בין בני הזוג וההורים, כולם יוצרים מתח גדול שיכול להגיע למצב רתיחה ולפיצוץ. חשוב שתדעו שאפשר לארגן חתונה גם בכיף, צריך רק לעשות את זה נכון.
 
יש כמה סיבות שיכולות להוביל אתכם לביטול האירוע:

ישנם זוגות שמחליטים להתחתן בצורה ספונטאנית, כאשר המשפחות נפגשות יש מחלוקות בכל הנוגע לחתונה ונוצר משבר שקשה לחזור ממנו, סיבה נוספות היא לחץ, לפעמים ברגע של חולשה או כעס אחד מבני הזוג מחליט לבטל את החתונה וחזור בו, לפעמים אחרי שעה ולפעמים אחרי חודש ולפעמים גם לא...
 
ויש גם סיבות שגורמים לדחיית חתונה: המצב הכלכלי, פיטורים מהעבודה או חוב כספי שמעיק עליכם. יש מקרים בהם המצב הבריאותי של אחד מבני הזוג או בן משפחה קרוב מחייב דחייה של החתונה לזמן בלתי מוגבל ועוד.
 
אז מה עושים במקרים כאלו? קודם כל נאחל לכם בהצלחה ושאף אחת מהסיבות שציינו לא תגיע אליכם, ואם בכל זאת קרה מקרה ואתם נאלצים לבטל?
 
הכול מתחיל בהתחלה, כאשר אתם בוחרים מקום לחתונה יש לשים לב לאותיות הקטנות בהסכם, בדקו מה קרוה במקרה של ביטול, בדרך כלל נהוג לקבוע מספר תחנות, למשל, שלושה חודשים לפני משלמים רק סכום איקס, חודשים לפני המחיר עולה וכך הלאה, יש מקומות שאם אתם מבטלים אתם מפסידים רק את המקדמה, בכל מקרה אל תשלמו את כל עלות האירוע לפני החתונה!
 
סעיף נוסף שכדאי לבדוק הוא דחייה, במקומות מסומים אם תדחו את החתונה זמן רב לפני לא תאלצו להפסיד כסף בכלל, בדקו את כל הפרטים לפני ודאגו שהם יופיעו בהסכם כתוב וחתום.
 
במקרה של ספקי השירות הקטנים יותר: צלמים ותקליטנים כאן אתם עלולים להפסיד רק את המקדמה, בדרך כלל נהוג לתת בין 10 ל 20% מסכום האירוע כמקדמה.
 
במקרים של מוות חלילה, על פי ההלכה לא מבטלים אירוע במקרים כאלה, אם בכל זאת קשה לכם לשמוח עקב אירוע מצער, תוכלו לערוך את החופה ולאחר מספר שבועות או חודשים לערוך מסיבת חתונה.
 
אז נקווה שדבר לא יקרה, ואם יש בניכם מתחים נסו לפתור הכול בצורה נעימה ואם תרצו תוכלו לקרוא מספר מאמרים על הורדת מפלס המתח בין הזוגות המתחתנים במאמר הבא וגם- איך לדעת האם אתם מתאימים לחתונה? במאמר הבא.
 
אנו מאחלים לכם בהצלחה.
 
גן ואולם- מדריך החתונות הגדול והמקיף ביותר ברשת.
צרו איתנו קשר
מתחתנים ? נשמח לעזור